11/1994. (III. 25.) IKM rendelet
11/1994. (III. 25.) IKM rendelet
az éghető folyadékok és olvadékok tárolótartályairól1
A gazdasági és közlekedési miniszter2 feladatairól és hatásköréről szóló, többször módosított 67/1992. (IV. 14.) Korm. rendelet3 2. §-a és 4. §-a alapján — a minőség biztosítása, a környezet védelme, a tartálypark állapotának ellenőrzése és értékelése céljából — a következőket rendelem el:
1. §
(1)4 A rendelet hatálya kiterjed a veszélyes (az éghető, a gyújtó hatású, a maró és a mérgező) folyadékok és olvadékok tárolására szolgáló, nyomástartó edénynek nem minősülő, helyhez kötött
a) 1 m3 vagy annál nagyobb tartályok, valamint szerelvényeik hazai gyártására, külföldről történő behozatalára,
b)5 5 m3 vagy annál nagyobb, névleges térfogatú tartály, illetőleg 5 m3 névleges össztérfogatot meghaladó tartálycsoport, üzemanyagtöltés céljára telepített 1 m3 vagy annál nagyobb névleges térfogatú tartály és azok működéséhez szükséges technológiai, biztonsági berendezések, valamint csővezetékek, szerelvények, tartozékok (a továbbiakban együtt: tároló létesítmény) földfelszín alatti és feletti elhelyezésére, használatba vételére, javítására, felújítására, átalakítására, továbbá ellenőrzésére.
(2)6 A rendelet alkalmazása szempontjából gyártásnak minősül a tároló létesítmény elhelyezése, helyszíni összeállítása is.
(3) Nem terjed ki a rendelet hatálya a bányafelügyelet hatósági felügyelete alá — más jogszabály alapján — tartozó tárolótartályokra.
2. §7
3. §8
4. §
A tartályokra és berendezésekre vonatkozó műszaki előírásokat a hatályos szabványok tartalmazzák.
5. §9
6. §
(1) A tartályok gyártását és a tartályokhoz kapcsolódó helyszíni technológiai szerelést, javítást, szivárgásvizsgálatot, kivitelezést, tisztítást, időszakos vizsgálatot csak olyan alkalmassági tanúsítvánnyal10 rendelkező gazdálkodó szervezet végezhet, amelynek tagja vagy alkalmazottja tartályvizsgáló szakképesítéssel11 rendelkezik.
(2) Az alkalmassági tanúsítvány megszerzéséhez szükséges személyi és tárgyi feltételeket szabvány12 tartalmazza.
(3)13 Az alkalmassági tanúsítást a iparügyekért felelős miniszter által kijelölt, tanúsító intézménytől14 kell kérni.
(4)15 A kijelölt tanúsító intézményt/intézményeket, valamint az alkalmassági tanúsítvánnyal rendelkező gazdálkodó szervezetek jegyzékét, a Magyar Közlöny mellékleteként megjelenő Hivatalos Értesítőben évenként közzé kell tenni.
7. §16
8. §
(1)17 A rendelet hatálya alá tartozó tartályok telepítéséhez a tulajdonosnak létesítési, üzemeltetéséhez használatbavételi engedélyt, javításához, felújításához, átalakításához javítási engedélyt kell kérnie az engedélyező hatóságtól, beleértve az üzemanyagtöltő állomások területén telepítendő tartályokat is.
(2)18
(3)19 Létesítési és használatbavételi engedély olyan tartályokra, tartály csoportokra adható, amelyek az éghető folyadékok és olvadékok tárolására alkalmas kivitelűek, aktív és passzív korrózióvédelemmel vannak ellátva. Az alkalmasság akkor bizonyított, ha a tartály
a) gyártója az adott felhasználási célra való alkalmasságról írásban megfelelőségi nyilatkozatot tett, vagy
b) kísérő dokumentációjából megállapítható, hogy kifejezetten a kívánt célra gyártották, illetve más célok mellett erre is alkalmas, vagy
c) adott célra való alkalmasságát az ügyfél kérelmére a hatóság megállapította.
(4)20 A létesítési és használatbavételi engedélyezési eljárás rendjét — a kőolaj és kőolajtermékek tartályainak vízvédelmi követelményeiről szóló szabvány előírásainak figyelembevételével — a rendelet 4. számú melléklete tartalmazza.
(5)21 A rendelet hatálybalépését megelőzően létesített, a 2. § (1) bekezdésének hatálya alá tartozó létesítési és használatbavételi engedéllyel nem rendelkező tartályok (tároló létesítmények) — ha jogszabály másként nem rendelkezik — e rendelet hatálybalépésétől számított nyolc évig tovább használhatók. Ez idő alatti javítás, felújítás, átalakítás során a tartályt (tároló létesítményt) a vonatkozó szabványokban foglaltaknak megfelelő állapotba kell hozni. A javítás, felújítás, átalakítás után használatbavételi engedélyt kell kérni. A tároló létesítmény akkor használható tovább, ha a tulajdonos az engedélyező hatóságtól halasztást kap.
(6)22
(7)23 Az engedélyező hatóság – a (8) bekezdésben foglalt kivétellel – a tároló létesítmény tulajdonosának kérelmére az (5) bekezdés szerinti használati idő lejárata alól halasztást adhat feltéve, ha a tulajdonos
a) a 13. § (1) bekezdésében előírt és a (4) bekezdés szerint nyilvántartott időszakos ellenőrző vizsgálattal rendelkezik, és
b) a tartályok javítására, átalakítására – 2004. január 10-ig – legfeljebb három év alatt megvalósítandó, az R. 4. számú mellékletének II. részében meghatározott eljárási rendnek megfelelően ütemezett és ellenőrizhető programot (a továbbiakban: ütemterv) nyújt be az engedélyező hatósághoz.
Az engedélyező hatóság az ütemterv elfogadásáról államigazgatási eljárás keretében határozatot hoz.
(8)24 Nem kérhető halasztás a 100 m3/év vagy annál nagyobb mennyiségben motorbenzint forgalmazó közforgalmú üzemanyagtöltő állomásokra.
(9)25 Ha a tároló létesítmény javítása, átalakítása az ütemtervben foglalt időpontig nem történik meg, illetőleg a munkálatok során a tároló létesítmény nem hozható a vonatkozó szabványoknak megfelelő állapotba, az ott meghatározott határidőn túli használatát az engedélyező hatóság határozatában megtiltja.
9. §26
10. §
(1)27 E rendelet hatálya alá tartozó tárolótartály megszüntetését vagy használatának 8 hónapnál hosszabb szüneteltetését az engedélyező hatóságnak harminc napon belül be kell jelenteni (lásd az 1. számú mellékletet).
(2) Nem tekinthető megszüntetésnek vagy szüneteltetésnek, ha a tárolótartály töltése, lefejtése megszűnt, illetve szünetel, de a tartályból az éghető folyadékot vagy olvadékot nem távolították el.
(3) A bejelentéseket az engedélyező hatóság köteles a nyilvántartásba bevezetni. A véglegesen megszűnt tárolótartályok adatai a megszűnést követő 10. év elteltével törölhetők a nyilvántartásból.
(4)28 Az (1) bekezdésben előírt bejelentési kötelezettség során a hatóság köteles a bejelentés nyilvántartásba történő bejegyzéséről szóló határozatot a területileg illetékes környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőséggel közölni.
11. §
(1) A 2. § (1) és a 10. § (1) bekezdésében előírt bejelentési kötelezettség a tároló létesítmény tulajdonosát terheli.
(2) A véglegesen megszűnt tárolótartály esetén — amennyiben a létesítmény tulajdonosa nem azonos a tartály elhelyezésére szolgáló terület tulajdonosával — a bejelentési kötelezettség a terület tulajdonosát terheli.
(3)29
12. §
(1) A tároló létesítmény üzemeltetője köteles bejelenteni az engedélyező hatóságnak, az üzemeltetéssel összefüggő súlyos üzemzavart.
(2) A tároló létesítmény üzemeltetése során bekövetkezett üzemzavarok közül súlyosnak kell tekinteni
a) a robbanást, függetlenül az okozott kár nagyságától;
b) a bekövetkezett tűzesetet;
c) a közveszélyt, a környezetkárosodást, továbbá a talajvíz-szennyeződést okozó üzemzavart;
d) súlyos munkabalesetet okozó üzemzavart;
e) a dolgozók és/vagy a létesítmény területén tartózkodó személyek életét, egészségét veszélyeztető üzemzavart;
f) az egy napot meghaladó helyreállítási és javítási munkával járó, a létesítményben vagy annak valamelyik műszaki berendezésében bekövetkezett sérülést;
g) idegen ingatlanon vagy létesítményben történt károkozást.
(3) A súlyos üzemzavarok bejelentésének és vizsgálatának rendjére vonatkozó szabályzatot a rendelet 5. számú melléklete tartalmazza.
13. §
(1)30 A tárolótartályoknál időszakos ellenőrző vizsgálatot kell tartani, amely tízévenkénti belső tisztításból, szerkezeti vizsgálatból és ötévenkénti tömörségi próbából áll. Az 1000 m3 vagy annál nagyobb névleges térfogatú álló hengeres föld feletti tárolótartály esetében az időszakos ellenőrző vizsgálatot az előírt ciklusidő lejáratának évében december 31-ig kell elvégezni.
(2) Az időszakos ellenőrző vizsgálat elvégeztetéséről az üzemeltetőnek kell gondoskodni.
(3) Az időszakos ellenőrző vizsgálatot a 6. § (1) bekezdésében meghatározott gazdálkodó szervezet végezheti.
(4) Az időszakos ellenőrző vizsgálatról készített jegyzőkönyvet az üzemeltető köteles 30 napon belül megküldeni az engedélyező hatóságnak, intézkedés és nyilvántartásba vétel céljából.
(5) Az engedélyező hatóság közérdekű bejelentés alapján vagy egyéb indokolt esetben soron kívüli ellenőrző vizsgálat végzését is elrendelheti.
(6)31 Az álló hengeres tárolótartályok részleges feltöltéssel végzett tömörségi próbája esetén a próbát követően a tárolótartály feltöltési szintje azon feltöltési szintet, amelyre a tömörségi próbát elvégezték, nem haladhatja meg.
(7)32 A hatóság az üzemeltető kérelmére a fekvő hengeres szimplafalú, illetve az álló hengeres szimplafenekű tartályoknál legfeljebb két évvel, a fekvő hengeres kettősfalú, illetve az álló hengeres kettősfenekű tartályok esetén legfeljebb három évvel meghosszabbíthatja az (1) bekezdés szerint esedékes belső tisztításra, szerkezeti vizsgálatra vonatkozó tízéves határidőt.
(8)33 A belső tisztításra, szerkezeti vizsgálatra vonatkozó határidő meghosszabbításának feltétele:
a) az üzemeltető nyilatkozata arról, hogy a szerkezeti vizsgálat érvényességi idejének meghosszabbítása üzemeltetési, biztonságtechnikai és környezetvédelmi szempontból fokozott kockázatot nem jelent;
b) álló hengeres tárolótartály esetében a 6. § (1) bekezdésében meghatározott gazdálkodó szervezet által elvégzett
ba) tömörségi próba,
bb) a rendszer üzemmenet megszakítása nélkül végezhető külső vizuális ellenőrzés és
bc) az alsó övlemez ultrahangos falvastagság – kettősfenekű tartályoknál kiegészítve a kettőstér vákuumvizsgálatával – mérés;
c) fekvő hengeres tárolótartály esetében a 6. § (1) bekezdésében meghatározott gazdálkodó szervezet által elvégzett
ca) tömörségi próba és
cb) a rendszer üzemmenet megszakítása nélkül végezhető külső vizuális ellenőrzés.
(9)34 A (7) bekezdés szerinti kérelemhez csatolni kell a következő, 30 napnál nem régebbi dokumentumokat:
a) a (8) bekezdés a) pontjában előírt üzemeltetői nyilatkozatot,
b) álló hengeres tárolótartály esetében a (8) bekezdés b) pontjában meghatározott vizsgálatok eredményeiről készült jegyzőkönyveket,
c) fekvő hengeres tárolótartály esetében a (8) bekezdés c) pontjában meghatározott vizsgálatok eredményeiről készült jegyzőkönyveket.
(10)35 A hatóság a helyszínen ellenőrzi, hogy a tárolótartály a használatbavételi engedélyben megjelölt rendeltetésének megfelelő és biztonságos használatra alkalmas állapotban van-e.
13/A. §36
(1) Az e rendelet 4. §-ában meghatározott előírásoknak nem kell megfelelnie az olyan tárolótartálynak, amelyet az Európai Unió valamely tagállamában vagy Törökországban állítottak elő, illetve hoztak forgalomba, vagy az Európai Gazdasági Térségről szóló megállapodásban részes valamely EFTA-államban állítottak elő az ott irányadó előírásoknak megfelelően, feltéve, hogy az irányadó előírások a fogyasztók védelme tekintetében az e rendeletben meghatározottal egyenértékű védelmet nyújtanak.
(2) Az (1) bekezdés vonatkozásában az engedélyező hatóság állapítja meg, hogy a fogyasztók védelme tekintetében fennáll-e az egyenértékű védelem.
14. §
(1) E rendelet a kihirdetést követő 60. napon lép hatályba, egyidejűleg hatályát veszti a gázenergiáról szóló 1969. évi VII. törvény végrehajtásáról szóló, többször módosított 1/1977. (IV. 6.) NIM rendelet 1. § (3) bekezdés e) pontja, a 9. §-a és 10. §-a, valamint a 2. számú melléklet 47. §-a.
(2)37
1. számú melléklet a 11/1994. (III. 25.) IKM rendelethez
2–3. számú melléklet a 11/1994. (III. 25.) IKM rendelethez38
4. számú melléklet a 11/1994. (III. 25.) IKM rendelethez
szabályzat
5. számú melléklet a 11/1994. (III. 25.) IKM rendelethez
szabályzat
6. számú melléklet a 11/1994. (III. 15.) IKM rendelethez55
A rendeletet az 1/2016. (I. 5.) NGM rendelet 28. §-a hatályon kívül helyezte 2016. február 5. napjával. A hatályon kívül helyező rendelet 23–24. §-a alapján a Hatóság által a 2016. február 5-ét megelőzően a 11/1994. (III. 25.) IKM rendelet szerint kiadott hatósági bizonyítványokkal, engedélyekkel megszerzett jogosultság az 1/2016. (I. 5.) NGM rendelet szerinti nyilvántartásba vételi eljárás lefolytatása nélkül gyakorolható. A 11/1994. (III. 25.) IKM rendelet által vezetett nyilvántartás adatait a Hatóság – a 2016. február 5-ét követő 60 napon belül – az 1/2016. (I. 5.) NGM rendelet 3. § (3) bekezdése szerinti nyilvántartásba átvezeti.
Az időközi szervezeti változásoknak megfelelő szöveg.
A gazdasági és közlekedési miniszter feladatairól és hatásköréről a 171/2002. (VIII. 9.) Korm. rendelet rendelkezik.
Az 1. § (1) bekezdése a 44/1995. (IX. 15.) IKM rendelet 1. §-ával megállapított szöveg.
Az 1. § (1) bekezdésének b) pontja a 64/2003. (X. 18.) GKM rendelet 1. §-ával megállapított szöveg.
Az 1. § (2) bekezdése a 44/1995. (IX. 15.) IKM rendelet 1. §-ával megállapított szöveg.
A 2. §-t a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdés 102. pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 1-jét követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 3. §-t az 58/2004. (IV. 24.) GKM rendelet 2. §-a hatályon kívül helyezte.
Az 5. §-t az 58/2004. (IV. 24.) GKM rendelet 2. §-a hatályon kívül helyezte.
Lásd: MSZ EN 29000 sorozat, MSZ 4362—1989, MSZ EN 45000 sorozat.
A tartályvizsgáló szakképesítésre vonatkozó bizonyítványt az engedélyező hatóság állítja ki.
Lásd: MSZ EN 29000 sorozat, MSZ 4362—1989, MSZ EN 45000 sorozat.
A 6. § (3) bekezdése a 10/2010. (III. 2.) NFGM rendelet 12. § (3) bekezdés f) pontja szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2010. március 5. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
Jelenleg az Állami Energetikai és Energiabiztonságtechnikai Felügyelet.
A 6. § (4) bekezdése a 10/2010. (III. 2.) NFGM rendelet 12. § (3) bekezdés f) pontja szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2010. március 5. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 7. §-t az 58/2004. (IV. 24.) GKM rendelet 2. §-a hatályon kívül helyezte.
A 8. § (1) bekezdése a 64/2003. (X. 18.) GKM rendelet 3. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 8. § új (2) bekezdését a 64/2003. (X. 18.) GKM rendelet 3. § (2) bekezdése iktatta be, egyidejűleg az eredeti (2)–(5) bekezdés számozását (3)–(6) bekezdésre változtatva. A 8. § (2) bekezdését a 10/2010. (III. 2.) NFGM rendelet 12. § (2) bekezdés i) pontja hatályon kívül helyezte. Ez utóbbi módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2010. március 5. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 8. § eredeti (2) bekezdésének számozását (3) bekezdésre változtatta a 64/2003. (X. 18.) GKM rendelet 3. § (2) bekezdése; szövege a 16/2010. (IV. 28.) NFGM rendelet 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 8. § eredeti (3) bekezdésének számozását (4) bekezdésre változtatta a 64/2003. (X. 18.) GKM rendelet 3. § (2) bekezdése.
A 8. § (4) bekezdése a 44/1995. (IX. 15.) IKM rendelet 2. §-ával megállapított szöveg. A (4) bekezdés számozását (5) bekezdésre változtatta a 64/2003. (X. 18.) GKM rendelet 3. § (2) bekezdése, negyedik mondatát a 3. § (3) bekezdése iktatta be; e módosító rendelet 5. § (2) bekezdése alapján a rendelkezést a 2003. szeptember 23. után indult eljárásokban is alkalmazni kell.
A 8. § (5) bekezdése a 44/1995. (IX. 15.) IKM rendelet 2. §-ával megállapított szöveg, számozását (6) bekezdésre változtatta a 64/2003. (X. 18.) GKM rendelet 3. § (2) bekezdése, hatályon kívül helyezte ez utóbbi módosító rendelet 5. § (1) bekezdése.
A 8. § (7) bekezdését a 64/2003. (X. 18.) GKM rendelet 3. § (4) bekezdése iktatta be.
A 8. § (8) bekezdését a 64/2003. (X. 18.) GKM rendelet 3. § (4) bekezdése iktatta be.
A 8. § (9) bekezdését a 64/2003. (X. 18.) GKM rendelet 3. § (4) bekezdése iktatta be.
A 9. §-t a 16/2010. (IV. 28.) NFGM rendelet 2. §-a hatályon kívül helyezte.
A 10. § (1) bekezdése a 26/2010. (XII. 31.) NGM rendelet 1. §-a szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 15. §-a alapján a 2011. január 1-jét követően indult ügyekben és megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 10. § (4) bekezdését a 16/2010. (IV. 28.) NFGM rendelet 1. § (2) bekezdése iktatta be.
A 11. § (3) bekezdését a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdés 102. pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 1-jét követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 13. § (1) bekezdése az 1/2011. (I. 14.) NGM rendelet 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 13. § (6) bekezdését az 1/2011. (I. 14.) NGM rendelet 1. § (2) bekezdése iktatta be.
A 13. § (7) bekezdését az 1/2011. (I. 14.) NGM rendelet 1. § (2) bekezdése iktatta be.
A 13. § (8) bekezdését az 1/2011. (I. 14.) NGM rendelet 1. § (2) bekezdése iktatta be.
A 13. § (9) bekezdését az 1/2011. (I. 14.) NGM rendelet 1. § (2) bekezdése iktatta be.
A 13. § (10) bekezdését az 1/2011. (I. 14.) NGM rendelet 1. § (2) bekezdése iktatta be.
A 13/A. §-t a 10/2010. (III. 2.) NFGM rendelet 7. § (1) bekezdése iktatta be. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2010. március 5. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 14. § (2) bekezdését a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 17. §-ának 8. pontja hatályon kívül helyezte.
A 2–3. számú mellékletet az 58/2004. (IV. 24.) GKM rendelet 2. §-a hatályon kívül helyezte.
A 4. számú melléklet 2. pont a) alpontját a 10/2010. (III. 2.) NFGM rendelet 12. § (2) bekezdés i) pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2010. március 5. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. számú melléklet 2. pont b) alpontja a 10/2010. (III. 2.) NFGM rendelet 12. § (2) bekezdés i) pontja szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2010. március 5. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. számú melléklet 4. pont c) alpontja a 10/2010. (III. 2.) NFGM rendelet 12. § (2) bekezdés i) pontja szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2010. március 5. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. számú melléklet 4. pont d) alpontját a 10/2010. (III. 2.) NFGM rendelet 12. § (2) bekezdés i) pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2010. március 5. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. számú melléklet 4. pont e) alpontja a 10/2010. (III. 2.) NFGM rendelet 7. § (2) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2010. március 5. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. számú melléklet 4. pont g) alpontja a 10/2010. (III. 2.) NFGM rendelet 12. § (2) bekezdés i) pontja szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2010. március 5. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. számú melléklet 7. pontját a 10/2010. (III. 2.) NFGM rendelet 12. § (2) bekezdés i) pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2010. március 5. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. számú melléklet 8. pont b) alpontja a 26/2010. (XII. 31.) NGM rendelet 1. §-a szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 15. §-a alapján a 2011. január 1-jét követően indult ügyekben és megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. számú melléklet 8. pont fb) alpontját a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdés 102. pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 1-jét követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. számú melléklet 9. pont ab) alpontját a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdés 102. pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 1-jét követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. számú melléklet 9. pont b) alpontját a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdés 102. pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 1-jét követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. számú melléklet 10. pont b) alpontja a 10/2010. (III. 2.) NFGM rendelet 12. § (3) bekezdés f) pontja szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2010. március 5. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. számú melléklet 11. c) pont ce) alpontját a 10/2010. (III. 2.) NFGM rendelet 12. § (2) bekezdés i) pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2010. március 5. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. számú melléklet 13. pont b) alpontja a 10/2010. (III. 2.) NFGM rendelet 12. § (3) bekezdés f) pontja szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2010. március 5. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. számú melléklet 15. pont a) alpontja a 10/2010. (III. 2.) NFGM rendelet 12. § (3) bekezdés f) pontja szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2010. március 5. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
Az 5. számú melléklet 4. pont ie) alpontját a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdés 102. pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 1-jét követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 6. számú mellékletet a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdés 102. pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 1-jét követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás