1/2002. (II. 13.) NKÖM rendelet
1/2002. (II. 13.) NKÖM rendelet
a rendkívüli állapot idején szükséges munkaerő meghagyásáról1
A honvédelemről szóló 1993. évi CX. törvény (a továbbiakban: Hvt.) 66. §-a (1) bekezdésének e) pontjában és 130. §-ának (2) bekezdésében, valamint a Hvt. végrehajtására kiadott 178/1993. (XII. 27.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Vhr.) 106. §-ának (3) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján – a honvédelmi miniszterrel egyetértésben – a következőket rendelem el:
1. § A rendelet hatálya a kulturális ágazat – a miniszteri utasításban kijelölt – azon intézményeire terjed ki, amelyeknek működése legalább korlátozott mértékben rendkívüli állapot idején is indokolt.
2. § (1) A rendkívüli állapot idején továbbműködő intézmények munkaerő-szükségletét elsősorban a nem tartalékos hadköteles férfi, továbbá női munkavállalókból kell biztosítani.
(2) Az intézmények rendeltetésszerű működéséhez azok a nélkülözhetetlen munkaköröket, beosztásokat (a továbbiakban: munkakör) betöltő tartalékos hadköteles személyek részesíthetők meghagyásban, akiknek a munkaköre nem tölthető be más nem hadkötelessel, és munkakörüket már a rendkívüli állapot előtt is betöltötték.
(3) A meghagyást munkakörre, névre szólóan kell tervezni. A meghagyás a rendkívüli állapot kihirdetésekor lép életbe.
(4) A kijelölt intézménynél bekövetkezett minden olyan változásról, illetve okról, ami jelentős kihatással van rendkívüli állapotra vonatkozó feladataira, haladéktalanul tájékoztatni kell a kijelölőt.
3. § (1) A kijelölt intézmény vezetője felméri és meghatározza azokat a munkaköröket, amelyek nélkül az intézmény rendkívüli állapot idején feladatát nem tudja ellátni.
(2) Amennyiben ezeket a munkaköröket tartalékos hadköteles tölti be, és a meghatározott időszakban helyettesítése a hadkötelezettség körébe nem sorolható férfi vagy női munkavállalóval nem lehetséges, úgy a tartalékosok lakóhelye szerinti megyei (fővárosi) bontásban készített, a mellékletben meghatározott kétpéldányos névjegyzéket a kijelölt intézmény vezetője megküldi a területileg illetékes megyei hadkiegészítő parancsnokságnak. (A névjegyzék tartalmazza a tartalékos nevét, munkakörét, születési évét, anyja nevét és lakóhelyét.)
4. § (1) A hadkiegészítő parancsnokság a meghagyás végrehajtását a névjegyzék egyik jóváhagyott példányának visszaküldésével igazolja az intézménynek.
(2) A meghagyásra kijelölt munkakörök jegyzékét és az ahhoz kapcsolódó névjegyzéket az intézménynek a rendkívüli állapot idejére kidolgozott terveihez kell csatolni.
5. § (1) Az intézmény meghagyási munkájának ellenőrzésére jogosultak: a Honvédelmi Minisztérium, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma (a továbbiakban: Minisztérium), a területileg illetékes polgármesteri hivatal, a fővárosi, a megyei és helyi védelmi bizottságok.
(2) Az ellenőrzés során a meghagyással kapcsolatos jogszabályi követelmények teljesítését kell vizsgálni. Az ellenőrzés megállapításait az erre a célra rendszeresített, nyilvántartási számmal ellátott ,,Ellenőrzési Napló''-ba kell bejegyezni, és a feltárt hiányosságok megszüntetésére az intézmény vezetőjét határidővel kötelezni.
6. § A meghagyási munka személyi és tárgyi feltételeinek biztosításáért, annak szervezéséért és végrehajtásáért az intézmény vezetője a felelős.
7. § A Minisztérium meghagyási feladatait a minisztérium Szervezeti és Működési Szabályzatában kijelölt, a honvédelmi, továbbá a személyzeti ügyekben illetékes szervezeti egységei végzik.
8. §2
9. § Ez a rendelet a kihirdetését követő 3. napon lép hatályba.
Melléklet az 1/2002. (II. 13.) NKÖM rendelethez
F. sz. |
Név |
Születési év, hó, nap |
Anyja neve |
Beosztása (munkaköre) |
Lakcíme |
A hadkiegészítő parancsnokság meghagyásra vonatkozó megjegyzése |
1. |
|
|
|
|
|
|
A rendeletet a 49/2016. (XII. 28.) EMMI rendelet 35. § b) pontja hatályon kívül helyezte 2017. január 1. napjával.
A 8. §-t a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 38. §-ának 48. pontja hatályon kívül helyezte.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás