3/2012. (XII. 18.) VM KÁT utasítás
a Vidékfejlesztési Minisztérium Közszolgálati Szabályzatáról szóló 1/2012. (V. 31.) VM KÁT utasítás módosításáról1
2012.12.19.
„1. § (1) A Szabályzat hatálya kiterjed a Minisztériummal a közszolgálati tisztviselők jogállásáról szóló 2011. évi CXCIX. törvény (a továbbiakban: Kttv.) alapján kormányzati szolgálati jogviszonyban álló kormánytisztviselőkre és kormányzati ügykezelőkre, a Munka Törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) alapján a Minisztériummal munkaviszonyban álló munkavállalókra, valamint a Magyar Közigazgatási Ösztöndíj Program keretében foglalkoztatott ösztöndíjas jogviszonyban állókra (a továbbiakban együtt: kormánytisztviselők) azzal, hogy az ösztöndíjas jogviszonyban állókra a Szabályzat XV. fejezetének hatálya nem terjed ki.
[Jelen szabályzat alkalmazásában]
„b) kinevezési jogkör gyakorlója: a közigazgatási államtitkár, a kabinetfőnök, a vidékfejlesztésért felelős helyettes államtitkár mint az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program Irányító Hatóság vezetője (ÚMVP IH vezető), illetve az élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős helyettes államtitkár mint a Halászati Operatív Program Irányító Hatóság vezetője (HOP IH vezető, a továbbiakban a kettő együtt: IH vezető);”
„(5) Az ÚMVP technikai segítségnyújtási keret (ÚMVP TS-keret) terhére foglalkoztatottak felett az ÚMVP IH vezető, a HOP technikai segítségnyújtási keret (HOP TS-keret) terhére foglalkoztatottak felett a HOP IH vezető gyakorolja a munkáltatói jogokat (az ÚMVP TS-keret és a HOP TS-keret a továbbiakban együtt: TS-keret).
(6) A (4) bekezdésben foglaltakat a TS-kereten foglalkoztatottak esetében azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy a c), e) és h) pont szerinti munkáltatói jogkört az IH vezető gyakorolja, továbbá az f) pont szerinti munkáltatói jogkört akkor gyakorolja az IH vezető, ha annak a TS-keret költségvetését érintő hatása van. A főosztályvezető az a)–b) pontban foglalt munkáltatói jogkört az IH vezető előzetes jóváhagyásával gyakorolja.”
4. § A KSZ. 5. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
„5. § (1) A kormánytisztviselő felvétele – pályáztatás és áthelyezés esetén is – a kezdeményező vezető által aláírt „Felvételi javaslat” megnevezésű formanyomtatvány első részének kitöltésével, az Intraneten közzétett részletes szakmai önéletrajz sablon és munkakörileírás-tervezet csatolásával kezdeményezhető a Személyügyi és Igazgatási Főosztályon (a továbbiakban: SZIF). A javaslat SZIF-re történő beérkezésének dátuma és a felvétel javasolt időpontja közötti időtartamnak legalább 10 munkanapnak, áthelyezés esetén 20 munkanapnak kell lennie. Pályáztatás esetén a felvételi javaslat a pályázatot lezáró jegyzőkönyv megküldését követően, de a pályázat eredményének kihirdetése előtt indítható el. (2) A SZIF két munkanapon belül megvizsgálja
a) a jogviszony létesítésének jogi feltételeit (képesítési előírások, Kttv., vagy Mt. hatálya alá tartozás, egészségügyi alkalmasság); b) a kormányzati szolgálati jogviszony, vagy munkaviszony létesítésének egyéb feltételeit (határozott vagy határozatlan időre betölthető üres státuszhely megléte, elrendelt létszámzárlat).
(3) A jogviszony létesítésére irányuló dokumentumok tervezeteit (kormány-tisztviselői kinevezés, munkaszerződés), ideértve azon kinevezés módosításokat, amelyek TS-keretről minisztériumi létszámkeretbe tartozó álláshelyekre (intézményi álláshelyek) történő belső áthelyezésre irányulnak, a SZIF előzetesen megküldi a Költségvetési és Gazdálkodási Főosztályra pénzügyi ellenjegyzés céljából.
(4) Ha a (2) bekezdés szerinti eljárása során a SZIF megállapítja, hogy a jogviszony létesítésének akadálya van, erről a kezdeményező vezetőt 2 munkanapon belül tájékoztatja. (5) Az ÚMVP TS-keret terhére történő foglalkoztatás kezdeményezése esetében a felvételi javaslatot az ÚMVP IH vezetőnek címezve – a jogi és igazgatási ügyekért felelős helyettes államtitkár által láttamozva – közvetlenül a Pénzügyi, Felügyeleti és Akkreditációs Főosztály (PFAF) részére kell megküldeni. A PFAF két munkanapon belül megvizsgálja a jogviszony létesítésének pénzügyi és egyéb feltételeit, majd továbbítja a javaslatot az ÚMVP IH vezető részére, aki dönt a felvételről és aláírása után a nyomtatványt megküldi a SZIF-nek további ügyintézésre. A HOP TS-keret terhére történő foglalkoztatás esetén a felvételi javaslatot a HOP IH vezetőnek címezve közvetlenül az Erdészeti, Halászati és Vadászati Főosztály (EHVF) részére kell megküldeni, és a felvételről a HOP IH vezető dönt.
(6) A SZIF akkor készíti elő a munkáltatói intézkedést, ha az (5) bekezdésben foglalt eljárásrendet maradéktalanul betartották.”
„5/A. § (1) Az ÚMVP TS-kereten foglalkoztatott kizárólag a 1698/2005/EK Tanácsi rendeletben és az 1290/2006/Európai Bizottsági rendeletben foglaltak szerinti EMVA, a HOP TS-kereten foglalkoztatott kizárólag az 1198/2006/EK Tanácsi rendeletben és a 498/2007/Európai Bizottsági rendeletben foglaltak szerinti EHA társfinanszírozással megvalósuló program biztosítása érdekében végzett tevékenységeket láthat el. A munkaköri leírás tervezetét előzetesen, elektronikus úton meg kell küldeni a PFAF, illetve az EHVF részére ellenőrzés céljából. (2) A TS-kereten foglalkoztatott munkaköri leírását a SZIF 4 példányban készíti el és az ügyintézési folyamat végén az aktát megküldi a PFAF, illetve az EHVF részére a munkaköri leírás 1 eredeti példányával és a kinevezési okirat 1 másolati példányával együtt.”
„5/B. § Intézményi álláshelyre, illetve intézményi álláshelyről TS-keretre történő áthelyezést a jogviszony létesítésére irányadó szabályok szerint kell kezdeményezni. Az áthelyezést minden esetben háromoldalú megállapodásba kell foglalni.”
„5/C. § (1) A TS-kereten foglalkoztatott munkaidejének nyilvántartására jelenléti ívet kell vezetni. A foglalkoztatottnak a napi munkakezdése és -befejezése időpontját igazoló aláírása mellett a jelenléti ív tartalmazza a szervezeti egység vezetőjének aláírását, aláírásának dátumát és pecsétjét. A Kttv. 89. § (1) bekezdésében meghatározott munkarendtől való eltérés (rendkívüli munkaidő elrendelése, valamint az általánostól eltérő munkarend megállapítása) esetén a jelenléti ívhez csatolni kell a munkáltatói intézkedést. (2) A jelenléti ívek leadási határideje minden hónap 5. napja, 16.00 óráig. A TS-kereten foglalkoztatott a jelenléti ívet a foglalkoztató szervezeti egység titkárságán keresztül juttatja el a PFAF illetve az EHVF részére további ügyintézésre. A hiányosan kitöltött jelenléti ívet a PFAF, illetve az EHVF visszaküldi, azt további két munkanapon belül ki kell javítani.
(3) A SZIF a TS-kereten foglalkoztatottak állományában bekövetkezett változásról, valamint a havi aktuális állománylistáról elektronikus úton tájékoztatja a PFAF-ot, illetve az EHVF-et minden hónap 5. napjáig.”
„(1) A kormányzati szolgálati jogviszony megszüntetésének kezdeményezéséről, valamint annak módjáról, a kezdeményező vezető a SZIF-et – TS-keretes álláshely esetén egyidejűleg a PFAF-ot, illetve az EHVF-et – a megszüntetés napját megelőzően legalább 15 munkanappal írásban tájékoztatja.
(2) A SZIF megvizsgálja a kormányzati szolgálati jogviszony javasolt megszüntetésének jogszerűségét, a megszűnés lehetséges következményeit, s az esetleges akadályokról, továbbá a megoldási javaslatokról tájékoztatja a kezdeményező vezetőt, valamint – TS-kereten lévő jogviszonya esetén – az IH vezetőt is.”
„(3) A cafeteria juttatások körét, mértékét – a vonatkozó jogszabályok figyelembevételével – minden évben a hivatali szervezet vezetője állapítja meg.”
„(3) A kormánytiszviselő a tárgyévben – az (1) bekezdésben foglalt eltérésekkel – a Minisztériumnál fennálló jogviszonya teljes időtartamára jogosult a cafeteria rendszerbe tartozó, általa választott juttatások igénybevételére.”
„67. § A cafeteria rendszer – a 4. mellékletben meghatározott feltételekkel – a következő, kedvezményes adófizetési kötelezettséggel nyújtható szociális és jóléti juttatásokat tartalmazza: b) munkahelyi melegétel utalvány,
c) önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulás,
d) önkéntes egészségpénztári hozzájárulás,
f) Széchenyi Pihenő Kártya (a továbbiakban: SZÉP kártya),
g) iskolakezdési támogatás.”
„(1) A juttatásokra igénybe vehető keretösszeg – a minisztériumi költségvetési lehetőségek, a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (a továbbiakban: Szja tv.), a Kttv. 151. §-a, a közszolgálati tisztviselők részére adható juttatásokról és egyes illetménypótlékokról szóló 249/2012. Korm. rendelet 9. §-a, és egyéb irányadó jogszabályok figyelembevételével – 2013. évre bruttó 200 000 forint/fő (azaz kettőszázezer forint/fő). A keretösszeg nyújt fedezetet a cafeteria-juttatásokra, és fedezetet biztosít az egyes juttatásokhoz kapcsolódó, a juttatást teljesítő munkáltatót terhelő közterhek megfizetésére is. (2) Az éves keretösszeg a tárgyévben a 67. § a)–g) pontokban meghatározott juttatási formák igénybevételére használható fel. A tárgyévben igénybe nem vett keretösszeg nem vihető át a következő évre, azokban az esetekben sem, ha a kormánytisztviselő az igénybejelentését elmulasztotta és pénzbeli megváltására sincs lehetőség. (3) Az éves keretösszeget a Minisztériumnál a tárgyévben jogviszonyban töltött idővel arányosan lehet igénybe venni azon kormánytisztviselőknek, akiknek a Minisztériumnál fennálló jogviszonya év közben keletkezik vagy szűnik meg. A jogosultsági idő számításakor az adott év naptári napjainak számát kell figyelembe venni.”
„69. § (1) A kormánytisztviselő a KGF által megadott formanyomtatvány szerint köteles a tárgyévet megelőző év december 13-ig nyilatkozni. (2) Év közben a Minisztériumnál jogviszonyt létesítő, áthelyezett kormánytisztviselőnek, valamint annak a kormánytisztviselőnek, akinek a jogosultsága a 66. § (1) bekezdésben foglalt kizáró ok megszűntével év közben keletkezik, az első munkában töltött napját követő 10 munkanapon belül kell nyilatkoznia a KGF által részére megállapított időarányos keretösszeg felhasználásáról, az általa választott juttatások formájáról és mértékéről. (3) Ha a kormánytisztviselő nyilatkozattételi kötelezettségének határidőben objektív okok miatt – ide nem értve a rendes szabadság, betegállomány, illetve egyéb rajta kívül álló ok miatti mulasztást –, nem tud eleget tenni, az akadályoztatás megszűnésétől számított 10 munkanapon belül tehet nyilatkozatot.
(4) Ha a jogosult a juttatásról való nyilatkozat határidőben történő megtételét önhibájából elmulasztja, akkor SZÉP kártya igénybevételére lesz jogosult.
(5) A cafeteria rendszerbe tartozó juttatásokra vonatkozó választás érvényessége a naptári évre, illetve a jogviszony, vagy jogosultság évközi megszűnéséig szól, annak módosítására év közben nincs lehetőség.”
„(3) A 30 napot meghaladó távollét esetében, vagy ha a kormánytisztviselő jogviszonya a tárgyév közben szűnik meg, az időarányos részt meghaladó mértékben igénybe vett cafeteria-juttatás értékét a távollét vége utáni első munkanapon, illetve a jogviszony megszűnésekor vissza kell fizetni, illetve, ha a kormánytisztviselő választása szerint a juttatás természete ezt lehetővé teszi, vissza kell adni (a továbbiakban együtt: visszafizetés). Nem kell visszafizetni a cafeteria-juttatás értékét, ha a jogviszony a jogosult halála miatt szűnik meg.”
„1. Erzsébet-utalvány (hideg- és melegétkezésre egyaránt felhasználható utalvány)
1.1. A minisztérium e cafeteria-juttatási elem választása esetén utalvány juttatásával támogatja a kormánytisztviselő étkezését.
1.2. Az Erzsébet-utalvány a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány által kibocsátott utalvány. Az Erzsébet-utalvány fogyasztásra kész étel vásárlására, valamint melegkonyhás vendéglátóhelyeken étkezési szolgáltatás vásárlására használható fel, az utalványon meghatározott érvényességi időn belül.
1.3 Az utalványok beváltóhelyeiről a www.erzsebetutalvany.hu honlapon lehet tájékozódni.
1.4. Az étkezési utalványok beszerzését és átadását a KGF végzi.
1.5. A választott havi hozzájárulásnak minden hónapban azonosnak kell lenni, minimum 1000 Ft/hó, maximum 8000 Ft/hó.
1.6. Az Erzsébet-utalványokat a nyilatkozatok alapján havonta kapják meg a szervezeti egységek, szétosztási jegyzékkel. Év közben belépő kormánytisztviselő az általa igényelt utalványokat az első hónapban a KGF-en veszi át.”
„5.6. A jogviszony megszűnésekor a munkatárs – választása szerint – visszaadhatja a bérletet, vagy az utolsó munkában töltött napon a bérlet árának időarányos fel nem használt összege az utolsó illetményéből levonásra kerül.
5.7. A bérletszelvények elvesztés, lopás, egyéb okok bekövetkezése miatt méltányosságból sem pótolhatóak.”
6.1 A SZÉP kártya az arra jogosult intézmény által kibocsátott olyan fizetési eszköz, amellyel a kormánytisztviselőnek a munkáltató által utalt támogatás terhére – az arra felhatalmazott és a rendszerbe bevont elfogadóhelyeken – szolgáltatások vásárolhatók. A kártyával igénybe vehető belföldi szolgáltatásokat a SZÉP kártya kibocsátásának és felhasználásának szabályairól szóló 55/2011. (IV. 12.) Korm. rendelet tartalmazza. 6.2 A SZÉP kártya egy műanyag elektronikus utalványkártya, amely mögött három, különböző szolgáltatás megvásárlására használható alszámla van, erre a munkáltató támogatást utalhat:
a) szálláshely-alszámlára, szálláshely-szolgáltatásra, legfeljebb 225 ezer forint,
b) vendéglátás-alszámlára, melegkonyhás vendéglátóhelyeken (ideértve a munkahelyi étkeztetést is) étkezési szolgáltatásra, legfeljebb 150 ezer forint,
c) szabadidő-alszámlára, a szabadidő-eltöltést, a rekreációt, az egészségmegőrzést szolgáló szolgáltatásra, legfeljebb 75 ezer forint összegben.
6.3. A SZÉP kártyára egy időben több munkáltatótól is juttatható támogatás, ebben az esetben a megadott éves keretösszegeket együttvéve kell meghatározni. A SZÉP kártya megrendeléséhez – az év közbeni belépés esetét is ideértve – a kormánytisztviselőnek a Szabályzat 4. mellékletének 1. függeléke szerinti nyilatkozatot kell kitölteni. 6.4. Évközi belépés esetén az új belépőnek nyilatkoznia kell, a 6.2 és a 6.3 pont alapján a tárgyévben részükre SZÉP kártyára elutalt juttatások mértékéről.
6.5. Az adott naptári évben juttatott elektronikus utalványokat a következő naptári év december 31-ig kell felhasználni. A fel nem használt elektronikus utalványok lejártnak minősülnek, amelyek ellenértékét a kibocsátónak nem kell sem visszafizetnie a munkáltatónak, sem kifizetnie a kormánytisztviselő részére. A fel nem használt juttatást a KGF méltányosságból sem téríti meg a kormánytisztviselő részére.
6.6. A fel nem használt, és lejárt utalványkeret visszaigénylésére sem a kormánytisztviselőnek, sem a minisztériumnak nincs lehetősége, ezért annak a jogosultnak, akinek visszafizetési kötelezettsége keletkezik, az illetményéből levonásra kerül.
6.7. Az elveszett, ellopott vagy megrongálódott kártyák pótlása esetén a kibocsátó a kártya-előállítás és -kézbesítés költségét a kormánytisztviselőre hárítja.
6.8. A pótkártya, valamint a közeli hozzátartozó és élettárs részére igényelhető társkártya megrendelése a munkatárs feladata. A pót- és társkártya előállítási és kézbesítési költsége a cafeteria-keretösszeg terhére nem számolható el.
6.9. A KGF az alszámlákat a munkatárs által igényelt összegben, évente egy alkalommal történő utalással tölti fel tárgyév február 15-ig. Évközbeni belépés esetén a KGF az igénybejelentést követő második hónap végéig rendeli meg a kártyát és tölti fel az alszámlákat.
6.10. A munkáltató által a SZÉP kártyára utalt minimum összeg 10 ezer Ft.
6.11. A SZÉP kártyát a kormánytisztviselő által megadott címre a kibocsátó cég juttatja el.”
„7. Iskolakezdési támogatás
7.1. A Minisztérium – e juttatási forma választása esetén – utalvány formájában iskolakezdési támogatást nyújt.
7.2 A Minisztérium a közoktatásban (vagy bármely EGT-államban ennek megfelelő oktatásban) részt vevő gyermekre, tanulóra tekintettel utalványt juttat, feltéve, hogy a kormánytisztviselő az említett gyermeknek, tanulónak a családok támogatásáról szóló törvény vagy bármely EGT-állam hasonló jogszabálya alapján családi pótlék juttatásra vagy hasonló ellátásra jogosult szülője, gyámja (ide nem értve a gyermekvédelmi gyámot) vagy e szülőnek, gyámnak (ide nem értve a gyermekvédelmi gyámot) vele közös háztartásban élő házastársa, és a juttatásra való jogosultság feltételeinek fennállásáról a munkáltatónak nyilatkozatot tesz.
7.3. A juttatás feltétele a gyermekenkénti nyilatkozat kitöltése, melyhez a kormánytisztviselőnek csatolnia kell a tanköteles korú gyermek iskolalátogatási bizonyítványát. A juttatás mértéke a minimálbér 30%-a.
7.4. Az iskolakezdési támogatás mértéke tanévenként és – a 7.2. pontban foglalt feltételeknek megfelelő – gyermekenként az Szja. tv.-ben meghatározott kedvezményes adófizetési értékhatárig terjedhet. 7.5. Az iskolakezdési támogatás utalvány kizárólag a tanév első napját megelőző 60. naptól a kibocsátás évének utolsó napjáig vehető igénybe.
7.6. Az iskolakezdési támogatás utalvány kizárólag tankönyv, taneszköz, ruházat vásárlására jogosít.
7.7. A KGF a kedvezményes adófizetés alá tartozó iskolakezdési támogatások összegéről az Szja. tv. szerinti analitikus nyilvántartást vezet. 7.8. A 7.7. pont szerinti nyilvántartás vezetése érdekében a kormánytisztviselő köteles nyilatkozni az iskolakezdési támogatásban részesített gyermek, tanuló adóazonosító jeléről, ennek hiányában személyes adatairól.
7.9. Az utalványokat a KGF biztosítja tárgyév július 15-ig.”
(2) Ez az utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba.
1. melléklet a 3/2012. (XII. 18.) VM KÁT utasításhoz
VM 201_ évi cafetéria keret terhére igényelt SZÉP kártya megrendelését kérem:
|
SZÉP kártya igénylő |
Neve |
Előnév |
|
Vezetéknév |
|
Keresztnév |
|
Utónév |
|
Születési idő |
|
Születési hely |
|
Születési név |
|
Anyja neve |
|
Adóazonosító jel |
|
Állandó lakcím |
Ir.szám |
|
Helység |
|
utca, házszám |
|
Levelezési cím |
Ir.szám |
|
Helység |
|
utca, házszám |
|
Kártyára írandó név (max. 26 karakter) |
|
Elérhetőségek |
Mobil szám |
|
e-mail cím |
|
Kérem az alábbi alszámlára, a következő munkáltatói támogatás utalását:
szálláshely |
Ft |
éttermi meleg étkezés |
Ft |
kultúra, rekreáció |
Ft |
összesen: |
Ft |
Egyidejűleg nyilatkozom, hogy az adóévben másik munkáltatótól SZÉP kártyára utalható támogatást:
a) kaptam, ……………………………………… alszámlára, ………………………………… Ft összegben,*
Amennyiben év közben kapok, azt a munkáltatómnak bejelentem.
Jelen nyilatkozatot büntetőjogi felelősségem tudatában teszem. Tudomásul veszem, hogy a fenti adatokban bekövetkező bármilyen változás esetén bejelentési kötelezettségem keletkezik, melynek elmulasztásából eredő következmények engem terhelnek.
Hozzájárulok, hogy a VM saját (általam a fentiekben megadott) adataimat átadja a vele a Széchenyi Pihenőkártya megrendelése kapcsán szerződésben álló (vagy a szerződés teljesítésének körében igénybevételre kerülő alvállalkozó) részére, aki a szolgáltatás nyújtásához az adatkezeléshez szükséges mértékben a személyes adatokat tárolja és kezeli.
A szolgáltató semmilyen formában nem jogosult az adatokat harmadik személyek részére átadni, vagy bármilyen formában hozzáférhetővé tenni, kivételt képez ez alól a szerződés teljesítésének körében történő alvállalkozó igénybevétele. |
_____________________________
Kelt: Budapest, 201………………………………………
2. melléklet a 3/2012. (XII. 18.) VM KÁT utasításhoz
Egyes cafeteria elemek adóterhei
Juttatás megnevezése |
Költségszorzó |
Jelentése |
Erzsébet-utalvány 8 000 Ft/hó (igényelhető minimum
1 000 Ft összegben) |
1,357 |
a juttatás 1,19-szeresét
16% szja és 10% EHO terheli |
Melegétkezési hozzájárulás kizárólag a VM étteremben használható fel. (igényelhető: minimum 1 000 Ft,
maximum 12 500 Ft/hó összegben) |
1,357 |
a juttatás 1,19-szeresét
16% szja és 14% EHO terheli |
Magánszemély javára az önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztár(ak)ba átutalt havi hozzájárulás
(havonta minimum 1 000 Ft, maximum 46 000 Ft) |
1,357 |
a juttatás 1,19-szeresét
16% szja és 14% EHO terheli |
Magánszemély javára az önkéntes kölcsönös egészségpénztár(ak)ba átutalt havi hozzájárulás
(havonta minimum 1 000 Ft, maximum 27 600 Ft) |
1,357 |
a juttatás 1,19-szeresét
16% szja és 14% EHO terheli |
A munkavállaló helyi utazására szolgáló
2013 évi bérlete 114 600 Ft, ha a munkavállaló a bérletet 2012. december 31-ig átvette. |
1,3094 |
a juttatás 1,19-szeresét
16% szja és 10% EHO terheli |
A munkavállaló helyi utazására szolgáló
2013 évi bérlete 114 600/év, 10 500 Ft/30 nap |
1,357 |
a juttatás 1,19-szeresét
16% szja és 14% EHO terheli |
Széchenyi Pihenő Kártya szállás alszámla
225 000 Ft/év |
1,357 |
a juttatás 1,19-szeresét
16% szja és 14% EHO terheli |
Széchenyi Pihenő Kártya vendéglátás alszámla
150 000 Ft/év |
1,357 |
a juttatás 1,19-szeresét
16% szja és 14% EHO terheli |
Széchenyi Pihenő Kártya szabadidő alszámla
75 000 Ft/év |
1,357 |
a juttatás 1,19-szeresét
16% szja és 14% EHO terheli |
Iskolakezdési támogatás (utalvány) gyermekenként
a minimálbér 30%-a (28 000 Ft/gyermek) |
1,357 |
a juttatás 1,19-szeresét
16% szja és 14% EHO terheli |
Minimálbér: 2012-ben 93 000 Ft.
A költségvetési szervek által foglalkoztatottak éves cafetéria kerete 2013. évben nem haladhatja meg a bruttó 200 000 Ft-ot. (Nettó: 147 384 Ft).