29/2015. (X. 21.) BM utasítás
29/2015. (X. 21.) BM utasítás
a Belügyminisztérium két- és többoldalú nemzetközi kapcsolatainak rendjéről
A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (4) bekezdés c) pontjában biztosított jogkörömben eljárva, a Belügyminisztérium két- és többoldalú nemzetközi kapcsolatainak egységes tervezésére, szervezésére és végrehajtására a következő utasítást adom ki:
1. Bevezető rendelkezések
1. §1 Ezen utasítás alkalmazásában
a) belügyi szervek:
1. a Belügyminisztérium önálló szervezeti egységei,
2. a rendészeti szervek,
3. az Országos Vízügyi Főigazgatóság és irányítása alá tartozó szervek;
b) rendészeti szervek:
ba) közvetlen miniszteri irányítás alá tartozó rendvédelmi szerv a Terrorelhárítási Központ (a továbbiakban: TEK)
bb) rendészeti államtitkár irányítása alatt álló szervek
1. az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szerv,
2. a Nemzeti Védelmi Szolgálat (a továbbiakban: NVSZ),
3. az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság (a továbbiakban: OIF),
4. a hivatásos katasztrófavédelmi szerv,
5. a büntetés-végrehajtási szervezet.
2. § A Belügyminisztériumnak az Európai Unió intézményei és ügynökségei tagállami kormányzati részvétellel működő döntéshozó és döntés-előkészítő szerveiben a kormányzati álláspont kialakításával és az ezen intézmények és ügynökségek munkájában való részvétellel kapcsolatos eljárásait önálló BM utasítás szabályozza.
2. A nemzetközi kapcsolatok szakmai irányítása
3. § (1) Ezen utasítás eltérő rendelkezésének hiányában a belügyi szervek nemzetközi kapcsolatai fő irányainak kialakítása – az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkár szakmai javaslata alapján – a belügyminiszter (a továbbiakban: miniszter) hatáskörébe tartozik.
(2)2 A rendészeti szervek nemzetközi kapcsolatai fő irányainak miniszteri kialakítására vonatkozó javaslatot az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkár a rendészeti államtitkár javaslata alapján terjeszti fel a miniszternek.
4. §3 A belügyi szervek nemzetközi tevékenysége feletti szakmai felügyeletet – a rendészeti szervek tekintetében a belbiztonsági államtitkárral együttműködve – az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkár gyakorolja, kialakítva
a) évente november hó 30. napjáig a Belügyminisztérium következő évi nemzetközi együttműködésére vonatkozó prioritásokat, valamint
b) az európai együttműködési követelményeket a Belügyminisztérium jogharmonizációs célú jogszabály-előkészítési és a szakmai szervek intézményfejlesztési feladatával kapcsolatban
figyelembe véve az EU döntéshozatali mechanizmusában kialakított követelményeket és magyar álláspontokat.
5. §4 A NATO Polgári Veszélyhelyzeti Tervezési Bizottság (CEPC) állandó és plenáris üléseire a nemzeti álláspontot – az érintett minisztériumokkal, a Külgazdasági és Külügyminisztériummal, az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkárral és a belbiztonsági államtitkárral való egyeztetést követően – a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (a továbbiakban: BM OKF) alakítja ki.
6. §5 A belügyi attasék, a Magyarország Európai Unió mellett működő Állandó Képviselete belügyi szakdiplomatáinak, a Magyarország Állandó NATO Képviselete belügyi szakdiplomatájának, valamint az Európai Unió intézményeinél és a nemzetközi szervezeteknél tartós kiküldetésben lévő, a belügyekkel foglalkozó vezető tisztségviselők szakmai irányítását az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkár végzi a BM Nemzetközi Főosztály, a BM Európai Belügyi Együttműködési Főosztály, a BM Európai Egészségügyi, Szociális és Köznevelési Főosztály, a szakmailag illetékes belügyi szervek – a rendészeti szervek esetében a BM Rendészeti Koordinációs Főosztály – és a kihelyező szerv közreműködésével.
7. §6 A rendészeti államtitkár a BM Rendészeti Koordinációs Főosztály útján a szakmai koordinációs feladatai körében felmerülő, rendészeti tárgyú tájékoztatást kérhet a belügyi attasék, a Magyarország Európai Unió mellett működő Állandó Képviselete belügyi szakdiplomatái, a Magyarország Állandó NATO Képviselete belügyi szakdiplomatája, valamint az Európai Unió intézményeinél és a nemzetközi szervezeteknél tartós kiküldetésben lévő, a belügyekkel foglalkozó vezető tisztségviselői részéről. A kérés, valamint a kérésre adott tájékoztatás az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkár útján történik.
8. §7 A belügyi attasék és a belügyi szakdiplomaták váltására vonatkozó személyügyi javaslatokat az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkár dolgozza ki a BM Nemzetközi Főosztály, a BM Európai Belügyi Együttműködési Főosztály, a BM Európai Egészségügyi, Szociális és Köznevelési Főosztály és a szakmailag illetékes belügyi szervek – a rendészeti szervek esetében a BM Rendészeti Koordinációs Főosztály – közreműködésével. A javaslatok – a rendészeti szervek esetében a rendészeti államtitkár egyetértésével – a közigazgatási államtitkár útján kerülnek felterjesztésre a miniszterhez.
3. A kiutazások és a fogadások tervezése
9. § A Belügyminisztérium önálló szervezeti egységei a nemzetközi együttműködési feladataik végrehajtására az 1. és a 2. melléklet szerinti éves kiutazási és fogadási tervjavaslatokat készítenek, amelyek tartalmazzák a tervezett események költségvonzatát is. A tervjavaslatokat a Belügyminisztérium összesített kiutazási és fogadási terveinek elkészítése céljából minden év december hó 10. napjáig megküldik a BM Nemzetközi Főosztálynak. A Belügyminisztérium összesített éves kiutazási és fogadási terveit – az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkár javaslata alapján, a közigazgatási államtitkár egyetértését követően – a miniszter hagyja jóvá.
10. § A Belügyminisztérium önálló szervezeti egységei jóváhagyott éves terveit a tárgyév július hó 15. napjáig felül kell vizsgálni, és az indokolt módosítási javaslatokat a közigazgatási államtitkár útján jóváhagyásra fel kell terjeszteni a miniszternek.
11. § (1)8 A Belügyminisztérium önálló szervezeti egységei a terven felüli igény esetén – amennyiben lehetséges, az esemény időpontját megelőzően legalább 10 munkanappal, kivételesen, sürgős esetben legalább 3 nappal az utazás vagy fogadás megkezdése előtt – részletes szakmai indokolást tartalmazó feljegyzést készítenek, amelyet a BM Nemzetközi Főosztály költségkalkulációval kiegészítve továbbít a BM Pénzügyi Erőforrás-gazdálkodási Főosztályra előzetes ellenjegyzés céljából, majd megküldi az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkárnak jóváhagyásra.
(2)9
12. § (1) Ezen utasítás eltérő rendelkezésének hiányában a belügyi szervek az első számú vezetők vonatkozásában – a Belügyminisztérium önálló szervezeti egységei vezetőinek kivételével – az 1. és a 2. melléklet szerinti éves kiutazási és fogadási tervjavaslataikat minden év december hó 31. napjáig az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkár útján terjesztik fel a miniszterhez. A jóváhagyott terveket a tárgyév július hó 15. napjáig felül kell vizsgálni, és módosulásuk esetén azokat írásban fel kell terjeszteni az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkár útján a miniszterhez.
(2)10 Az éves kiutazási és fogadási tervjavaslatokat, valamint módosulásuk esetén a felülvizsgált terveket a rendészeti szervek az (1) bekezdésben meghatározottak szerint a rendészeti államtitkár útján terjesztik fel a miniszterhez.
(3)11
13. § (1) A 11. § hatálya alá nem tartozó belügyi szervek az első számú vezető vonatkozásában az éves kiutazási és fogadási tervben szereplő utazás vagy fogadás, illetve terven felüli igény esetén – az engedélyezés érdekében –, amennyiben lehetséges, az esemény időpontját megelőzően legalább 10 munkanappal, kivételesen sürgős esetben legalább 3 nappal az utazás vagy fogadás megkezdése előtt, a szükségességet és terven felüliséget külön megindokolva felterjesztik a 3. mellékletben meghatározott kiküldetési rendelvényt a külföldi kiutazás engedélyezésére jogosult részére.
(2) A rendészeti szervek az (1) bekezdésben meghatározott felterjesztési kötelezettségüket a BM Rendészeti Koordinációs Főosztályon keresztül teljesítik.
14. § (1)12 A parlamenti államtitkár, a közigazgatási államtitkár, az önkormányzati államtitkár, a rendészeti államtitkár, illetve a miniszteri kabinetfőnök tervben szereplő és terven felüli kiutazását vagy fogadását a miniszter engedélyezi.
(2) A helyettes államtitkár tervben szereplő és terven felüli kiutazását a tevékenységét irányító államtitkár engedélyezi.
15. §13 (1) A miniszter engedélyezi a TEK főigazgatója tervben szereplő és a terven felüli kiutazását.
(2) A rendészeti államtitkár engedélyezi
a) az országos rendőrfőkapitány,
b) az NVSZ főigazgatója,
c) az OIF főigazgatója,
d) a BM OKF főigazgatója,
e) a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka
tervben szereplő és terven felüli kiutazását.
16. §14
17. §15
18. § A közfoglalkoztatási és vízügyi helyettes államtitkár engedélyezi az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgatójának tervben szereplő és terven felüli kiutazását.
19. §16
20. § A nemzetközi közjog alanyai és ezek szervei, valamint a magyar költségvetési szerven kívül más szervezet, jogi személy, valamint természetes személy költségére külföldi utazást csak különösen indokolt esetben – az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkár előzetes véleményét követően – a miniszter vagy a közigazgatási államtitkár engedélyezhet.
21. §17 A belügyi szervek a hivatalos külföldi kiküldetések elszámolásához és azok költségeinek nyilvántartásához a Forrás KGR Külföldi kiküldetés modulját kötelesek használni.
4. Képviselet nemzetközi és kormányzati szervezetekben
22. § A közigazgatási államtitkár egyetértésével az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkár javaslatot tesz a nemzetközi szervezetekben és azok bizottságaiban, illetve más nemzetközi szakosított szervezetekben, továbbá két- vagy többoldalú nemzetközi szerződések alapján létrehozott testületekben a magyar felet képviselő személyekre. Kijelölésükről a miniszter dönt. E rendelkezés nem vonatkozik azon belügyi szervekre, amelyek jogszabályban rögzített felhatalmazás alapján látják el a képviseletet.
23. §18 Európai uniós és nemzetközi támogatások esetén a nemzetközi, európai uniós és kormányzati koordinációban az európai uniós fejlesztések koordinációjáért felelős helyettes államtitkár vagy az általa kijelölt személy képviseli a Belügyminisztériumot.
5. A belügyi szervek feladatai
24. § (1) A belügyi szervek
a) szakterületükön a Belügyminisztérium nemzetközi együttműködésre vonatkozó prioritásait figyelembe véve tartják fenn két- vagy többoldalú szakmai kapcsolataikat,
b) szakmai feladataik során teljesítik a nemzetközi szerződésből vagy nemzetközi szervezetben fennálló tagságból eredő kötelezettségeiket,
c) végzik a nemzetközi szerződések által hatáskörükbe utalt feladatokat, részt vesznek a vegyes bizottságok, az éves munkatalálkozók tevékenységében,
d)19 a BM Európai Belügyi Együttműködési Főosztály, illetve a BM Európai Egészségügyi, Szociális és Köznevelési Főosztály – valamint a rendészeti szervek a BM Rendészeti Koordinációs Főosztály – koordinációja mellett részt vesznek a hatáskörükbe tartozó nemzetközi szerződések előkészítésében, valamint a szerződés létrehozására irányuló szakértői egyeztetéseken,
e) nemzetközi tevékenységük kiemelt eseményeiről és eredményeiről, illetve a nemzetközi együttműködési megállapodásokról – amennyiben közjogi szervezetszabályozó eszköz eltérően nem rendelkezik – folyamatosan tájékoztatják az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkárt.
(2)20 A rendészeti szervek az (1) bekezdés e) pontban foglalt tájékoztatást a nemzetközi tevékenységük kiemelt eseményei és eredményei tekintetében a BM Rendészeti Koordinációs Főosztályon keresztül a rendészeti államtitkár, valamint az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkár részére teljesítik, a külön utasításban foglaltaknak megfelelően.
25. § (1) Ha közjogi szervezetszabályozó eszköz előírásából más nem következik, a belügyi szervek előző évi nemzetközi tevékenységének értékelése a szervek éves jelentésének részét képezi.
(2)21
26. § (1) A belügyi szervek a megvalósult programokról a 4. melléklet szerinti nyomtatványon, az ott meghatározott tartalommal, a hazaérkezéstől (fogadástól) számított 8 munkanapon belül, kivételes fontosságú esemény esetén soron kívül úti jelentést készítenek.
(2) A Belügyminisztérium önálló szervezeti egységei a jelentéseket jóváhagyásuk után a 31. §-ban meghatározottak szerint továbbítják a Nemzetközi Főosztálynak.
(3)22 Az 1. § b) pont bb) alpont 3. és 4. pontjában felsorolt belügyi szervek – a (4) bekezdésben meghatározott kivétellel – az (1) bekezdésben meghatározottak szerinti nyomtatványon, tartalommal és határidőn belül kizárólag az első számú vezető megvalósult programjáról készített jelentést terjesztik fel a felügyelő államtitkárhoz (helyettes államtitkárhoz), valamint tájékoztatásul megküldik az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkárnak.
(4)23 A rendészeti szervek az úti jelentéseket a BM Rendészeti Koordinációs Főosztály útján a belbiztonsági államtitkárhoz terjesztik fel. A jóváhagyott jelentéseket a BM Rendészeti Koordinációs Főosztály tájékoztatásul megküldi az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkárnak.
(5)24
27. §25 (1) A rendészeti szervek kivételével a belügyi szervek az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkár engedélyének kikérését követően, a nemzetközi szerződések felhatalmazása alapján vagy saját hatáskörben nemzetközi szerződésnek nem minősülő, képzésre, továbbképzésre és tapasztalatcserére irányuló együttműködési megállapodásokat köthetnek.
(2) A rendészeti szervek a rendészeti államtitkár állásfoglalásának és az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkár engedélyének kikérését követően, a nemzetközi szerződések felhatalmazása alapján vagy saját hatáskörben nemzetközi szerződésnek nem minősülő, képzésre, továbbképzésre és tapasztalatcserére irányuló együttműködési megállapodásokat köthetnek.
28. § (1) A belügyi szervek szakterületüknek megfelelően háttéranyagot készítenek a Belügyminisztérium felsővezetői, illetve a Külgazdasági és Külügyminisztérium részére készülő tárgyalási tematikák összeállításához, amelyet nyílt információk esetén a BM Nemzetközi Főosztály részére küldenek meg.
(2)26 Minősített információk esetén a belügyi szervek a háttéranyagot a BM Rendészeti Koordinációs Főosztály útján a belbiztonsági államtitkárnak terjesztik fel, akik gondoskodnak azok összesítéséről és továbbításáról.
29. § A Belügyminisztérium képviseletében kiutazó személy felelős a jóváhagyott szakmai álláspont képviseletéért és a belügyminisztériumi álláspont érvényesítéséért.
6. Nemzetközi segítségnyújtási tevékenység
30. § (1) A nemzetközi segítségnyújtási tevékenység koordinációját az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkár, a BM Nemzetközi Főosztály és a BM OKF végzi az alábbi megosztás szerint:
a)27 a nemzetközi katasztrófaelhárítási, polgári védelmi és humanitárius segítségnyújtás koordinálását az érintett tárcák között, valamint a segítségnyújtásban részt vevő szervek tevékenységének megszervezését és egyéb operatív feladatokat – a rendészeti államtitkár egyidejű tájékoztatása mellett – a BM OKF végzi,
b) az egyéb rendkívüli helyzetben a nemzetközi segítségnyújtási tevékenységből eredő tárcaszintű koordinációs feladatokat a BM Nemzetközi Főosztály végzi.
(2) Az Európai Unió tagállamai által, illetve a harmadik országok szerveivel létesített kapcsolat keretében tett segélyfelajánlásokról a belügyi szervek az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkárt kötelesek tájékoztatni. A felajánlott támogatás elfogadásáról az európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkárt – amennyiben lehetséges – előzetesen tájékoztatni kell.
7. Szakanyagok és úti jelentések felvitele a BM Intranetre
31. § (1) A Belügyminisztérium érintett önálló szervezeti egységei gondoskodnak arról, hogy a Belügyminisztériumot érintő nem minősített nemzetközi információk, dokumentumok, úti jelentések, a Magyarországon, valamint külföldön megvalósult nemzetközi eseményekről készült, 4. melléklet szerinti jelentések 15 munkanapon belül megküldésre kerüljenek a BM Nemzetközi Főosztálynak.
(2) A BM Nemzetközi Főosztály gondoskodik róla, hogy az (1) bekezdésben meghatározott jelentések a beérkezéstől számított 10 napon belül felkerüljenek a BM Intranet portáljára.
32. § A Belügyminisztérium feladat- és hatáskörét érintő nemzetközi jogi tárgyú megállapodások idegen nyelvű változatát és – amennyiben rendelkezésre áll – annak magyar nyelvű fordítását a szakterületért felelős belügyi szerv vezetője a BM Intranetre történő felvitel érdekében a BM Nemzetközi Főosztály rendelkezésére bocsátja.
8. Záró rendelkezések
33. § Ez az utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba.
34. §28
1. melléklet a 29/2015. (X. 21.) BM utasításhoz
Sor- |
Az utazás |
Dátum |
Napok száma |
Részt- |
Cél- |
Az igénybe venni kívánt közlekedési eszközök |
Kormány- |
Részvé- |
Napidíj (forint/ |
Szállás (forint/ |
Bizto- |
Tolmá- |
Napi- |
Dologi kiadások összesen |
Mind- |
Visszatérülő összeg* |
||||||
célja |
szakmai indoka |
várható |
repülő |
vonat |
busz |
szgk. |
személyi |
dologi |
||||||||||||||
* Amennyiben a tervezés során ismert. |
2. melléklet a 29/2015. (X. 21.) BM utasításhoz
Sor- |
Ese- |
Fogadó |
Partner/ |
Várható |
A fogadás |
Költségek részletezése |
Költség- |
Össze- |
Vissza- |
||||||||||||||
kínálás |
ebéd |
vacsora |
tolmács |
szállás |
egyéb |
||||||||||||||||||
dátuma |
idő- |
szintje |
jelle- |
alkalom |
költség (Ft) |
alkalom |
költség (Ft) |
alkalom |
költség (Ft) |
napok száma |
költség (Ft) |
éjszakák száma |
költség (Ft) |
(pl. ajándék, |
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
* Amennyiben a tervezés során ismert. ** Azon résztvevők létszáma, akikre nézve az adott program tekintetében a költségek megjelölésre kerülnek. |
3. melléklet a 29/2015. (X. 21.) BM utasításhoz
…………………………… államtitkár részére
külföldi kiutazás engedélyezésére1.
Kérem, hogy az alábbi adatok alapján a kiutazást engedélyezni szíveskedjen. |
|
|
|
Kiutazó neve: |
|
Szervezeti egysége és beosztása: |
|
Útlevelének száma: |
|
Útlevéllejárat ideje: |
Útlevél kiállításának helye: |
|
|
Célország: |
Város: |
|
|
Az utazás az éves utazási tervben a „ |
” cím alatt szerepel. |
Amennyiben nem szerepel, a „ |
” cím alatt szereplő út terhére megvalósítható.3 |
|
|
Az utazás módja**: repülő4 (repülőjegy ára: …………) |
vonat személygépkocsi5 |
2 A születési idő és útlevélszám/személyazonosító igazolvány számának megadása az utasbiztosítás megkötéséhez elengedhetetlenül szükséges.
3 A Belügyminisztérium igazgatásának terhére szervezett utak esetében, ha nincs olyan út, amelynek terhére írhatóak a költségek, az út terven felüli útnak minősül, és megszervezéséhez a PEF előzetes engedélye szükséges.
4 Amennyiben a repülőjegyet a meghívó fél biztosítja, az utazás időpontjait kell megjelölni.
5 Az utazás ennek figyelembevételével kerül megszervezésre.
Igényelt napidíj**: |
......... napra |
100%-os |
(nincs ellátás) |
......... napra |
70%-os |
ellátás (vacsora) |
|
......... napra |
40%-os |
ellátás (teljes ellátás felső vezetőknek) |
Szállásfoglalás**: |
Nemzetközi Főosztály |
Utazó |
Meghívó fél |
Utasbiztosítás**: |
szükséges |
nem szükséges |
Dologi kiadásra igényelt előleg: |
(€/$) |
Részvételi díj: |
Átutalási határidő: |
kiutazó utazást elrendelő vezető
4. melléklet a 29/2015. (X. 21.) BM utasításhoz
................................................... részére
Az 1. § a 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 74. §-ával megállapított szöveg.
A 3. § (2) bekezdése a 13/2018. (VII. 11.) BM utasítás 22. § (2) bekezdése, a 18/2020. (VIII. 14.) BM utasítás 42. § a) pontja, a 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 82. § a) pontja szerint módosított szöveg.
A 4. § nyitó szövegrésze a 13/2018. (VII. 11.) BM utasítás 22. § (3) bekezdése, a 18/2020. (VIII. 14.) BM utasítás 42. § b) pontja, a 26/2020. (XII. 10.) BM utasítás 20. § c) pontja szerint módosított szöveg. [A 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 82. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „belbiztonsági államtitkár” szövegrész helyébe a „rendészeti államtitkár” szöveg lép, nem vezethető át.]
Az 5. § a 13/2018. (VII. 11.) BM utasítás 22. § (4) bekezdése, a 26/2020. (XII. 10.) BM utasítás 20. § d) pontja szerint módosított szöveg. [A 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 82. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „belbiztonsági államtitkár” szövegrész helyébe a „rendészeti államtitkár” szöveg lép, nem vezethető át.]
A 6. § a 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 75. §-ával megállapított szöveg.
A 7. § a 13/2018. (VII. 11.) BM utasítás 22. § (6) bekezdésével megállapított, a 18/2020. (VIII. 14.) BM utasítás 42. § d) pontja, a 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 82. § a) pontja szerint módosított szöveg.
A 8. § a 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 76. §-ával megállapított szöveg.
A 11. § (1) bekezdése a 4/2016. (III. 10.) BM utasítás 1. §-ával megállapított szöveg.
A 11. § (2) bekezdését a 4/2016. (III. 10.) BM utasítás 2. § a) pontja hatályon kívül helyezte.
A 12. § (2) bekezdése a 13/2018. (VII. 11.) BM utasítás 22. § (8) bekezdése, a 18/2020. (VIII. 14.) BM utasítás 42. § g) pontja, a 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 82. § a) pontja szerint módosított szöveg.
A 12. § (3) bekezdését a 4/2016. (III. 10.) BM utasítás 2. § b) pontja hatályon kívül helyezte.
A 14. § (1) bekezdése a 13/2018. (VII. 11.) BM utasítás 22. § (9) bekezdése, a 18/2020. (VIII. 14.) BM utasítás 42. § h) pontja, a 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 82. § a) pontja szerint módosított szöveg.
A 15. § a 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 77. §-ával megállapított szöveg.
A 16. §-t a 18/2020. (VIII. 14.) BM utasítás 42. § i) pontja hatályon kívül helyezte.
A 17. §-t a 21/2016. (VIII. 31.) BM utasítás 16. § b) pontja hatályon kívül helyezte.
A 19. §-t a 21/2016. (VIII. 31.) BM utasítás 16. § c) pontja hatályon kívül helyezte.
A 21. § a 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 78. §-ával megállapított szöveg.
A 23. § a 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 82. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 24. § (1) bekezdés d) pontja a 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 79. §-ával megállapított szöveg.
A 24. § (2) bekezdése a 13/2018. (VII. 11.) BM utasítás 22. § (12) bekezdésével megállapított, a 18/2020. (VIII. 14.) BM utasítás 42. § h) és j) pontja, a 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 82. § a) pontja szerint módosított szöveg.
A 25. § (2) bekezdését a 4/2016. (III. 10.) BM utasítás 2. § c) pontja hatályon kívül helyezte.
A 26. § (3) bekezdése a 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 80. §-ával megállapított szöveg.
A 26. § (4) bekezdése a 13/2018. (VII. 11.) BM utasítás 22. § (13) bekezdésével megállapított, a 18/2020. (VIII. 14.) BM utasítás 42. § c) és k) pontja, a 26/2020. (XII. 10.) BM utasítás 20. § l) pontja szerint módosított szöveg. [A 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 82. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „belbiztonsági államtitkár” szövegrész helyébe a „rendészeti államtitkár” szöveg lép, nem vezethető át.]
A 26. § (5) bekezdését a 18/2020. (VIII. 14.) BM utasítás 42. § l) pontja hatályon kívül helyezte.
A 27. § a 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 81. §-ával megállapított szöveg.
A 28. § (2) bekezdése a 13/2018. (VII. 11.) BM utasítás 22. § (15) bekezdésével megállapított, a 18/2020. (VIII. 14.) BM utasítás 42. § m) pontja, a 26/2020. (XII. 10.) BM utasítás 20. § m) pontja szerint módosított szöveg. [A 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 82. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „belbiztonsági államtitkár” szövegrész helyébe a „rendészeti államtitkár” szöveg lép, nem vezethető át.]
A 30. § (1) bekezdés a) pontja a 13/2018. (VII. 11.) BM utasítás 22. § (16) bekezdése, a 15/2022. (IX. 1.) BM utasítás 82. § a) pontja szerint módosított szöveg.
A 34. § a 2010: CXXX. törvény 12. § (2) bekezdése alapján hatályát vesztette.
A nyomtatványt a rendelkezésre álló adatok szerint kell kitölteni, illetve a megfelelő részt alá kell húzni.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás